Tootja info
| FREE STANDING | FREE STANDING |
| Product Picture URL 2 | https://www.tdbaltic.ee/images/products/CANDY/CSOEH7A2TE-S_2.jpg |
| Product Picture URL 6 | https://www.tdbaltic.ee/images/products/CANDY/CSOEH7A2TE-S_6.jpg |
| Product Highlights |
|
| Appliance Placement | Freestanding |
| Loading Type | Front-load |
| Drying System | Heat pump |
| Product Colour | White |
| Door Hinge | Left |
| Door Colour | White |
| Control Type | Buttons, Rotary, Touch |
| Built-in Display | Jah |
| Rated Capacity | 7 kg |
| Cycle Time | 202 min |
| Noise Level | 67 dB |
| Energy Efficiency Scale | A+++ to D |
| AC Input Voltage | 220 - 240 V |
| Annual Energy Consumption | 211 kWh |
| Heat Source | Electric |
| Package Width | 596 mm |
| Package Depth | 620 mm |
| Package Height | 620 mm |
| Package Weight | 43 kg |
| Product Condition | Original |
| EU Energy Label | https://www.tdbaltic.ee/leaflets/CANDY/CSOEH7A2TE-S_eu_energy_label.pdf |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | CANDY |
|---|---|
| MPN | CSOEH7A2TE-S |
| EAN kood | 8059019023502 |
| Tootjagarantii (aastat) | 24 months |
| Netokaal (kg) | 41.5 kg |
| Kõrgus (mm) | 850 mm |
| Laius (mm) | 596 mm |
| Sügavus (mm) | 607 mm |