Tootja info
| FREE STANDING | FREE STANDING |
| Product Picture URL 2 | https://www.tdbaltic.ee/images/products/CANDY/CS128TXME1-S_2.jpg |
| Product Highlights |
|
| Appliance Placement | Freestanding |
| Loading Type | Front-load |
| Product Colour | White |
| Inverter Technology | Jah |
| Built-in Display | Jah |
| Control Type | Rotary, Touch |
| Door Hinge | Left |
| Door Colour | White |
| Drum Material | Stainless steel |
| Drum Volume | 58 L |
| Motor Type | Brushless |
| Rated Capacity | 8 kg |
| Maximum Spin Speed | 1200 RPM |
| Spin-drying Class | B |
| Number of Washing Programs | 16 |
| Noise Emission Class | B |
| Noise Level (spin) | 74 dB |
| Delayed Start Timer | Jah |
| Cycle Time (max) | 218 min |
| Washing Programs | Cotton, Daily care, Eco 40-60°C, Hand/wool, Hygiene/anti-allergy, Jeans/denim, Mix, Quick, Quick 14min, Quick 30min, Rinse, Spin/drain, Sport, Synthetics |
| Adjustable Spin Speed | Jah |
| Foam Control System | Jah |
| Adjustable Feet | Jah |
| On/off Button | Jah |
| Energy Efficiency Scale | A to G |
| Energy Efficiency Class | A |
| Energy Consumption Per 100 Cycles | 47 kWh |
| Water Consumption Per Cycle | 44 L |
| AC Input Voltage | 220 - 240 V |
| AC Input Frequency | 50 Hz |
| Product Condition | Original |
| EU Energy Label | https://www.tdbaltic.ee/leaflets/CANDY/CS128TXME1-S_eu_energy_label.pdf |
| Manufacturer Datasheet | https://www.tdbaltic.ee/leaflets/CANDY/CS128TXME1-S.pdf |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | CANDY |
|---|---|
| MPN | CS128TXME/1-S |
| EAN kood | 8059019005638 |
| Tootjagarantii (aastat) | 24 months |
| Netokaal (kg) | 63.4 kg |
| Kõrgus (mm) | 850 mm |
| Laius (mm) | 600 mm |
| Sügavus (mm) | 520 mm |