Tootja info
| Elko long description line | 140 mm | Type Fan | Suitable location Computer case | Maximum airflow 98 cfm | Airflow 166.5 m³/h | Pulse-width modulation (PWM) support Yes | Bearing type Fluid Dynamic Bearing (FDB) | Fan speed (max) 2650 RPM | Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C | Colour Black | Fan connector 4-pin + 4-pin | Rated current 0.4 A |
| Kokkuvõte | ARCTIC Freezer P14 Pro Reverse - 140 mm A-RGB PWM Fan with Cable Splitter. Type: Fan, Fan diameter: 14 cm, Airflow: 166.5 m³/h, Maximum air pressure: 5.1 mmH2O, Bearing type: Fluid Dynamic Bearing (FDB). Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://www.arctic.de/en/P14-Pro-Reverse/ACFAN00329A |
| Unit Box Height | 0.036 |
| Unit Box Length | 0.145 |
| Unit Box Width | 0.145 |
| Airflow | 166.5 m³/h |
| Bearing type | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Fan diameter | 140 mm |
| Fan speed (max) | 2650 RPM |
| Fan speed (min) | 400 RPM |
| Maximum air pressure | 5.1 mmH2O |
| Maximum airflow | 98 cfm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Pulse-width modulation (PWM) support | Jah |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Suitable location | Computer case |
| Tüüp | Fan |
| Fan connector | 4-pin + 4-pin |
| Number of fan blades | 5 |
| Product colour | Black |
| Rated current | 0.4 A |
| Rated voltage | 12 V |
| Starting voltage | 4 V |
| Cable length | 0.48 m |
| Fan dimensions (W x D x H) | 140 x 140 x 30 mm |
| Fan weight | 248 g |
| Package depth | 145 mm |
| Package height | 35 mm |
| Package weight | 285 g |
| Package width | 145 mm |
| Number of screws | 4 |
| Package type | Box |
| Screws included | Jah |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 44 |
| Unit Calculated Volume | 0.0009195 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.3 kg |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | ARCTIC |
|---|---|
| MPN | ACFAN00329A |
| EAN kood | 4895265000744 |
| Toote tüüp | COS |
| Tootjagarantii (kuud) | 24 kuud |