Tootja info
| Elko long description line | AIR 100 LITE | PC | Desktop | White | Supported mainboards micro ATX/Mini-ITX | Anti-dust filter Yes | Supported HDD sizes 3.5 " |
| Kokkuvõte | Montech Air 100 LITE. Form factor: Desktop, Type: PC, Product colour: White. Front fans installed: 1x 120 mm, Front fans diameters supported: 120,140 mm, Rear fans installed: 1x 120 mm. Supported HDD sizes: 3.5", SSD form factor: 2.5". Width: 405 mm, Depth: 210 mm, Height: 425 mm |
| Vendor Homepage | https://www.montechpc.com/air-100-lite |
| Unit Box Height | 0.5 |
| Unit Box Length | 0.49 |
| Unit Box Width | 0.29 |
| Anti-dust filter | Jah |
| Form factor | Desktop |
| Maximum CPU cooler height | 161 mm |
| Maximum graphics card length | 330 mm |
| Maximum PSU length | 160 mm |
| Number of 2.5" bays | 4 |
| Number of 3.5" bays | 2 |
| On/off button | Jah |
| Product colour | White |
| RGB control button | Jah |
| Supported motherboard form factors | micro ATX/Mini-ITX |
| Tüüp | PC |
| Power supply included | Ei |
| Audio output | Jah |
| Combo headphone/mic port | Jah |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Front fans diameters supported | 120/140 mm |
| Front fans installed | 1x 120 mm |
| Front radiator sizes supported | 120/140/240/280 mm |
| Number of front fans supported (max) | 3 |
| Number of rear fans supported (max) | 1 |
| Number of top fans supported (max) | 2 |
| Rear fans diameters supported | 120 mm |
| Rear fans installed | 1x 120 mm |
| Rear radiator sizes supported | 120 mm |
| Top fans diameters supported | 120/140/240 mm |
| Top fans installed | 2x 120 mm |
| Number of HDDs supported | 2 |
| SSD form factor | 2.5" |
| Supported HDD sizes | 3.5 " |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.07105 cubm |
| Unit Calculated Weight | 6.75 kg |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | MONTECH |
|---|---|
| MPN | AIR100LITE(W) |
| EAN kood | 4710562740882 |
| Toote tüüp | Lauaarvutite korpused |
| Tootjagarantii (kuud) | 12 kuud |
| Kõrgus (mm) | 425 mm |
| Laius (mm) | 405 mm |
| Sügavus (mm) | 210 mm |