Tootja info
| Product Picture URL 2 | https://www.tdbaltic.ee/images/products/LOGITECH/960-001323_2.jpg |
| Product Highlights |
|
| Product Colour | White |
| Product Type | Group video conferencing system |
| Pan Range | -25 - 25° |
| Tilt Angle Range | -15 - 15° |
| PTZ Control | Jah |
| HD Type | 4K Ultra HD |
| Supported Video Modes | 576p, 720p, 900p, 1440p, 2160p |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Built-in Speaker(s) | Jah |
| Output Level | 92/99 dB |
| Noise Reduction | Jah |
| Echo Cancellation | Jah |
| Microphone Pick-up Range | 4.5 m |
| Sample Rates | 0 - 48 kHz |
| HDMI Ports Quantity | 3 |
| USB Connector Type | USB Type-A, USB Type-C |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A Ports Quantity | 3 |
| Ethernet LAN (RJ-45) Ports | 1 |
| DC-in Jack | Jah |
| Ethernet LAN | Jah |
| Zoom Capability | Jah |
| Digital Zoom | 3x |
| Microphone Sensitivity | -36 dB |
| Microphone Frequency | 90 - 16000 Hz |
| Microphone Direction Type | Omnidirectional |
| Sound Pressure Level (max) | 90 dB |
| Number of Microphones | 6 |
| Telepresence | Ei |
| Windows Operating Systems Supported | Jah |
| Mac Operating Systems Supported | MacOS |
| Power Source Type | AC |
| Battery Technology | Lithium |
| Number of Batteries Supported | 1 |
| Package Width | 207 mm |
| Package Depth | 989 mm |
| Package Height | 218 mm |
| Cables Included | AC, DC, HDMI, USB Type-A to USB Type-C |
| Power Cable Length | 2.5 m |
| HDMI Cable Length | 2 m |
| AC Adapter Included | Jah |
| Remote Control Included | Jah |
| Quick Start Guide | Jah |
| Packaging Content | Rally Bar Power supply AC power cord HDMI cable USB cable Remote control Lens caps for main camera and AI Viewfinder User documentation |
| Product Condition | Original |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | LOGITECH |
|---|---|
| MPN | 960-001323 |
| EAN kood | 50992060893614 |
| Tootjagarantii (aastat) | 12 months |