Tootja info
| Elko long description line | Fury Beast | Performance Gaming | DDR5 | Module capacity 16GB | Quantity 2 | 6000 MHz | 288-pin DIMM | Heatsink | CL 36 | Memory timings 36-44-44 | Nominal voltage 1.35 V | RGB | Colour White |
| Vendor Homepage | www.kingston.com/datasheets/KF560C36BWE2AK2-32.pdf |
| CnCode | 84733020 |
| Unit Box Height | 0.015 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.125 |
| Model | KF560C36BWE2AK2-32 |
| Memory series | Fury Beast |
| Performance | Gaming |
| Total capacity | 32GB |
| Memory module capacity | 16GB |
| Number of modules | 2 |
| Frequency speed | 6000 MHz |
| Module form factor | 288-pin DIMM |
| Memory features | UDIMM |
| Heatsink | Jah |
| CL | 36 |
| Memory timings | 36-44-44 |
| Nominal voltage | 1.35 V |
| Specific features | RGB |
| Units per Pallet | 0 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.0003188 cubm |
| Product Net Weight | 0.09 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.12 kg |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | KINGSTON |
|---|---|
| MPN | KF560C36BWE2AK2-32 |
| EAN kood | 740617345889 |
| Värv | Valge |
| Toote tüüp | Operatiivmälud |