Tootja info
| Elko long description line | DataTraveler Duo | Capacity 256GB |
| Vendor Homepage | www.kingston.com/en/usb-flash-drives/datatraveler-duo-g2-dtdeg2?capacity=256gb |
| CnCode | 85235110 |
| USB 3.2 | 1 |
| Linux | Jah |
| MacOS | Jah |
| Windows 10 | Jah |
| Windows 11 | Jah |
| Windows 8 | Jah |
| Model | DTDEG2/256GB |
| Flash drive series | DataTraveler Duo |
| Flash memory capacity | 256GB |
| Dimensions | 64mm x 21.2mm x 10.4mm |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 6.33E-05 cubm |
| Product Net Weight | 0.01 kg |
| Unit Calculated Weight | 0.0188 kg |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | KINGSTON |
|---|---|
| MPN | DTDEG2/256GB |
| Toote tüüp | MDU |
| Tootjagarantii (kuud) | 60 kuud |