Tootja info
| Elko long description line | 16 GB | Type MicroSDHC | Read speed 100 MB/s | Write speed 80 MB/s | UHS Speed Class Class 3 (U3) | Video Speed Class V30 | Flash memory class Class 10 | Colour Black | Operating temperature (T-T) -40 - 85 °C | Width 10.92 mm | Depth 14.99 mm | Height 1.02 mm | Weight 0.23 g |
| Kokkuvõte | Kingston Technology 16GB microSDHC Industrial C10 A1 pSLC Card Single Pack w/o Adapter. Capacity: 16 GB, Flash card type: MicroSDHC, Flash memory class: Class 10, Internal memory type: UHS-I, Read speed: 100 MB/s, Write speed: 80 MB/s, UHS Speed Class: Class 3 (U3), Video Speed Class: V30. Protection features: Temperature proof, Waterproof, X-ray proof, Product colour: Black |
| Vendor Homepage | https://www.kingston.com/en/memory-cards/industrial-grade-microsd-uhs-i-u3?partnum=sdcit2%2F8gbsp |
| Unit Box Height | 0.005 |
| Unit Box Length | 0.115 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Application performance class | A1 |
| Capacity | 16 GB |
| Flash card type | MicroSDHC |
| Flash memory class | Class 10 |
| Internal memory type | UHS-I |
| Read speed | 100 MB/s |
| Supported file systems | FAT32 |
| UHS Speed Class | Class 3 (U3) |
| Video Speed Class | V30 |
| Write speed | 80 MB/s |
| Product colour | Black |
| Protection features | Temperature proof/Waterproof/X-ray proof |
| Memory voltage | 3.3 V |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Weight | 0.23 g |
| Package depth | 5.59 mm |
| Package height | 114.3 mm |
| Package weight | 11.43 g |
| Package width | 101.6 mm |
| Memory adapter included | Ei |
| Country of origin | Taiwan |
| Master (outer) case gross weight | 336.11 g |
| Master (outer) case height | 93.98 mm |
| Master (outer) case length | 120.65 mm |
| Master (outer) case width | 114.3 mm |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Unit Calculated Volume | 5.75E-05 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.01 kg |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | KINGSTON |
|---|---|
| MPN | SDCIT2/16GBSP |
| EAN kood | 740617321098 |
| Toote tüüp | MFL |
| Tootjagarantii (kuud) | 60 kuud |
| Kõrgus (mm) | 1.02 mm |
| Laius (mm) | 10.92 mm |
| Sügavus (mm) | 14.99 mm |