Tootja info
| Elko long description line | 256 GB | Type MicroSDXC | Read speed 95 MB/s | Write speed 45 MB/s | UHS Speed Class Class 1 (U1) | Flash memory class Class 10 | Colour Black/White | IP Code IPX7 | Operating temperature (T-T) -25 - 85 °C | Width 15 mm | Depth 1 mm | Height 11 mm |
| Kokkuvõte | Kingston Technology SDCE/256GB. Capacity: 256 GB, Flash card type: MicroSDXC, Flash memory class: Class 10, Internal memory type: UHS-I, Read speed: 95 MB/s, Write speed: 45 MB/s, UHS Speed Class: Class 1 (U1). Protection features: Shock resistant, Temperature proof, Waterproof, X-ray proof, Product colour: Black, White |
| Vendor Homepage | https://www.kingston.com/en/memory-cards/high-endurance-microsd-card?partnum=sdce%2F256gb |
| Unit Box Height | 0.005 |
| Unit Box Length | 0.115 |
| Unit Box Width | 0.1 |
| Application performance class | A1 |
| Capacity | 256 GB |
| Flash card type | MicroSDXC |
| Flash memory class | Class 10 |
| Internal memory type | UHS-I |
| Read speed | 95 MB/s |
| UHS Speed Class | Class 1 (U1) |
| Write speed | 45 MB/s |
| International Protection (IP) code | IPX7 |
| Product colour | Black/White |
| Protection features | Shock resistant/Temperature proof/Waterproof/X-ray proof |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Memory adapter included | Ei |
| Model | Endurance |
| Unit Calculated Volume | 4.75E-05 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.0112 kg |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | KINGSTON |
|---|---|
| MPN | SDCE/256GB |
| EAN kood | 740617335330 |
| Toote tüüp | MFL |
| Tootjagarantii (kuud) | 24 kuud |
| Kõrgus (mm) | 11 mm |
| Laius (mm) | 15 mm |
| Sügavus (mm) | 1 mm |