Tootja info
| Gross weight | 0.298 kg |
| Muud funktsioonid | hEX is a five port Gigabit Ethernet router for locations where wireless connectivity is not required. The device has a full size USB port. This new updated revision of the hEX brings several improvements in performance. It is affordable, small and easy to use, but at the same time comes with a very powerful dual core 880MHz CPU and 256MB RAM, capable of all the advanced configurations that RouterOS supports. IPsec hardware encryption (~470 Mbps) and The Dude server package is supported, microSD slot on it provides improved r/w speed for file storage and Dude. IPsec hardware acceleration. |
| Producer | MikroTik |
| Tarkvara tüüp | RouterOS L4 |
| Warranty | 12 month(s) |
| Salvestusmaht | 16 MB |
| Energiakulu (maksimaalne) | 10 W |
| Pinge | PoE in input Voltage: 8-30 |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | -40°C to 60°C |
| PoE in | Passive PoE |
| Sertifikaat | CE, EAC, ROHS |
| Wi-Fi sagedus | No Wi-Fi |
| AC-adapter kaasa arvatud | Yes (24V 0.38A power adapter) |
| Mälukaart kaasa arvatud | Yes (microSD) |
| Antennide arv | No antennas |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 5 |
| Mõõdud (l x s x k) | 113x89x28 mm |
| Mälu tüüp | FLASH |
| Producer product name | RB750Gr3 |
| USB liideste arv | 1 |
| Protsessori sagedus | 880 MHz |
| Mesh Support | Ei |
| Mobile Broadband | No mobile broadband |
| MU-MiMO | Ei |
| Embeeded battery | Ei |
| Gross depth (mm) | 130 mm |
| Gross depth master carton | 380 mm |
| Gross height (mm) | 65 mm |
| Gross height master carton | 135 mm |
| Gross width (mm) | 93 mm |
| Gross width master carton | 340 mm |
| Net weight master carton | 5.96 kg |
| Packing quantity | 20 pc(s) |
| Palette Qty | 1980 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 167 g |
| Plastic (No PET) | 19 g |
| Tare weight (kg) | 0.186 kg |
| Tare weight master carton | 0.174 kg |
| Volume (m3) | 0.00078585 m³ |
| WEEE tax | Jah, CL109:6:2017-04-01 |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | MIKROTIK |
|---|---|
| MPN | RB750Gr3 |
| EAN kood | 4752224002761 |
| Toote tüüp | Ethernet Router hEX |
| Netokaal (kg) | 0.112 kg |