Tootja info
| Gross weight | 0.986 kg |
| Muud funktsioonid | RB4011 series - amazingly powerful routers with ten Gigabit ports, SFP+ 10Gbps interface and IPsec hardware acceleration for a great price! The RB4011 uses a quad core Cortex A15 CPU, same as in our carrier grade RB1100AHx4 unit. The unit is equipped with 1GB of RAM, can provide PoE output on port #10 and comes with a compact and professional looking solid metal enclosure in matte black. RB4011iGS+RM (Ethernet model) includes two rackmount ears that will securely fasten the unit in a standard 1U rack space. Note: Passive DAC (MikroTik S+DA0001/S+DA0003) are not supported. |
| Producer | MikroTik |
| Warranty | 12 month(s) |
| Salvestusmaht | 512 MB |
| SFP+ pesade arv | 1 |
| Energiakulu (maksimaalne) | 33 W |
| Pinge | (PoE in input Voltage) 18-57 |
| Kasutamistemperatuur (T-T) | 40°C to 70°C |
| PoE in | Passive PoE |
| Sertifikaat | CE, EAC, ROHS |
| Wi-Fi sagedus | No Wi-Fi |
| AC-adapter kaasa arvatud | Yes (24V 1.5A power adapter) |
| Antenni tüüp | No antenna |
| Ethernet LAN (RJ-45) pordid | 10 |
| Mõõdud (l x s x k) | 228x120x30 mm |
| CPU konfiguratsioon (maksimaalne) | 1.4 GHz |
| Ethernet LAN-i andmeedastuskiirused | 10/100/1000 Mbit/s |
| Mälu tüüp | NAND |
| Protsessori sagedus | 1400 MHz |
| Mesh Support | Ei |
| Mobile Broadband | No mobile broadband |
| MU-MiMO | Ei |
| Embeeded battery | Ei |
| Gross depth (mm) | 340.00 mm |
| Gross depth master carton | 355 mm |
| Gross height (mm) | 145 mm |
| Gross height master carton | 320 mm |
| Gross width (mm) | 50 mm |
| Gross width master carton | 260 mm |
| Net weight master carton | 9.86 kg |
| Packing quantity | 10 pc(s) |
| Palette Qty | 580 pc(s) |
| Paper/Pasteboard | 269 g |
| Plastic (No PET) | 30 g |
| Producer product name | RB4011iGS+RM |
| Tare weight (kg) | 0.299 kg |
| Tare weight master carton | 0.502 kg |
| Volume (m3) | 0.002465 m³ |
| WEEE tax | CL109:6:2017-04-01, Jah |
Lisainformatsioon
| Kaubamärk | MIKROTIK |
|---|---|
| MPN | RB4011iGS+RM |
| EAN kood | 4752224002730 |
| Värv | Black |
| Toote tüüp | Enthernet Router |
| Netokaal (kg) | 0.687 kg |